O Firmie

Jesteśmy firmą, która powstała aby spełnić oczekiwania klientów, którzy potrzebują pomocy detektywa ale jednocześnie wstępnej porady prawnej zanim podejmą decyzję odnośnie skorzystania z usług proponowanych przez naszą firmę.
Naszym priorytetem jest kompleksowa i rzetelna obsługa naszych klientów. Dlatego też przed zawarciem umowy rozmawiamy merytorycznie i rzeczowo proponując i dobierając wspólnie z klientem jak najlepsze środki działania, które dadzą jak najlepsze skutki, zadowolenie i satysfakcję z wykonanej przez nas pracy. Bo cieszy nas również jeśli klient będąc usatysfakcjonowanym z efektów zleconej nam usługi może wystawić nam jak najlepsze recenzje i polecić nas innym osobom, które chciałyby skorzystać z usług proponowanych przez naszą firmę.
Nasi pracownicy wykonujący czynności detektywistyczne są licencjonowanymi detektywami posiadającymi wieloletnie doświadczenie w tej branży, gwarantując tym samym jakość i rękojmię wykonywanych czynności.
Ponadto osoby z nami współpracujące posiadają wiele innych uprawnień pomocnych w prowadzonej przez nas działalności oraz doświadczenie zawodowe w takich dziedzinach jak: prawo, administracja, windykacja, informatyka, elektronika.

Podstawa prawna

Podstawa prawna i bezpieczeństwo – nasza firma działa na podstawie wpisu do działalności regulowanych i zezwolenia numer RD-85/2014 Wydanego przez właściwy organ, tj. w przypadku agencji detektywistycznych jest to Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.
Działalność detektywistyczna jest uregulowana przede wszystkim w ustawie o usługach detektywistycznych z dnia 6 lipca 2001 roku (Dz. U. z 2014 r., nr 0, poz.273).
Charakterystycznym dla tej działalności i uregulowane stosownymi przepisami jest:

 

Rozwiązane sprawy

Rozwiązana sprawa 1

Jakiś czas temu zwróciła się do naszej firmy klientka, która zauważyła nagłą i znaczącą zmianę w zachowaniu męża. Partner przestał interesować się sprawami domu i dzieci, znikał na długie godziny, uzasadniając swoją nieobecność błahymi lub mało wiarygodnymi powodami.

Niezwykle skrupulatnie pilnował telefonu komórkowego. Jak przyznała Klientka, właściwie się z nim nie rozstawał. Często wysyłał sms-y, prowadził długie rozmowy, gdy nikogo nie było w pobliżu. Kiedy odbierał telefon przy żonie, odpowiadał zdawkowo i szybko kończył rozmowę.

Powyższe przesłanki, a także niemal całkowity rozpad pożycia małżeńskiego wzbudziły podejrzenia Klientki. Kobieta postanowiła sprawdzić wierność swojego męża, zatrudniając profesjonalnego detektywa. Tak trafiła do naszego biura.

Jak sama stwierdziła, początkowo miała pewne obawy związane z ujawnianiem bardzo osobistych, a jednocześnie dość wstydliwych kwestii z życia prywatnego. Jednak zapewnienie o pełnej dyskrecji naszych pracowników, a także odpowiednie, indywidualne podejście, ostatecznie rozwiało jej wątpliwości.

Stosując przede wszystkim metodę obserwacji, w ciągu dwóch tygodni zdołaliśmy zebrać solidny materiał dowodowy. Szczegółowy raport końcowy, uwzględniający dokumentację fotograficzną, wykazał zdradę męża. Dzięki niepodważalnym dowodom przedstawionym w sądzie, Klientka uzyskała rozwód z orzeczeniem o winie męża już na drugiej sprawie.

Rozwiązana sprawa 2

Kilka miesięcy temu zgłosiła się do nas kobieta, która zauważyła, że od jakiegoś czasu z jej domu giną pieniądze, biżuteria i inne wartościowe przedmioty. Jak przyznała początkowo były to drobne straty. Stopniowo jednak skala zjawiska zaczęła narastać i sytuacji nie dało się dłużej ignorować. Ponieważ sama nie potrafiła poradzić sobie z procederem, zwróciła się o pomoc do biura Art Detektyw.

W kręgu podejrzanych o wynoszenie kosztowności znalazła się gosposia i  piętnastoletni syn, z którym Klientka i jej konkubent mieli od jakiegoś czasu problemy wychowawcze. Dzięki obserwacji i zainstalowanemu oprogramowaniu monitorującemu szybko ustaliliśmy sprawcę kradzieży. Okazał się nim syn Klientki.

Dalsze dochodzenie prowadzone przez naszych detektywów wykazało, że chłopak wpadł w złe towarzystwo i uzależnił się od narkotyków. Cenne przedmioty wynosił z domu i zastawiał w lombardach. Uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczał na środki odurzające.

Szczegółowy raport (uwzględniający dokumentację fotograficzną i audiowizualną), jaki stworzyliśmy na potrzeby tej sprawy został przekazany Klientce. Matka uzyskała pełny obraz poczynań syna, a także informacje na temat środowiska, w jakim obraca się jej dziecko. Dodatkowo przekazaliśmy listę lombardów, w których zostały zastawione wartościowe przedmioty.

Rozwiązana sprawa 3

W 2015 roku z naszą agencją detektywistyczną skontaktował się pewien biznesmen, prezes dużej firmy, zatrudniającej kilkadziesiąt osób w jednym z regionów Polski. Mężczyznę niepokoiła stopniowo pogarszająca się pozycja jego spółki na rynku, utrata ważnych klientów i kontrahentów, przegrane w przetargach. Zwracający się o pomoc właściciel przedsiębiorstwa podejrzewał, że nowa, trudna sytuacja to wynik działania nieuczciwej konkurencji. Chciał, aby nasi detektywi potwierdzili lub wykluczyli jego przypuszczenia.

Zebrane na podstawie obserwacji oraz profesjonalnych metod informatyki śledczej materiały dowiodły, że przyczyną jest szkodliwe działanie konkurencyjnej spółki. W biurze oraz w telefonie Klienta zainstalowano podsłuchy, które pozwalały uzyskać przeciwnikom biznesowym informacje o planowanych przedsięwzięciach i kolejnych krokach zarządu.

Nasi detektywi namierzyli sprzęt służący do podsłuchu. Dodatkowo zidentyfikowali też nielojalnego współpracownika, który za pieniądze przekazywał konkurencji istotne, poufne informacje o firmie. Wszystkie materiały dowodowe przedstawiliśmy w formie rzetelnego raportu, który został później wykorzystany podczas postępowania sądowego.

Porady

Kiedy skorzystać z pomocy detektywa? Jeśli macie Państwo poważne podejrzenia, że partner nie dochowuje wierności i chcecie rozwiać ewentualne wątpliwości, możecie zwrócić się do profesjonalistów z biura Art Detektyw. Zebrane przez nas materiały są nie tylko przekonującym dowodem dla zdradzanego męża czy żony, ale mogą również stać się kluczowym argumentem przesądzającym o orzeczeniu winy podczas sprawy rozwodowej w sądzie. Jest to szczególnie istotne, gdy w grę wchodzi późniejszy podział majątku lub walka o prawa do opieki nad dziećmi.

Dodatkowo nasze usługi okazują się niezbędne podczas różnego rodzaju porwań (w tym tzw. porwań rodzicielskich), uprowadzeń, zaginięć, poszukiwania osób ukrywających się, a także ustalaniu danych osobowych, miejsc zamieszkania, zameldowania, pobytu.

Prowadzimy rozmaitego typu śledztwa gospodarcze i zakrojony na szeroką skalę wywiad gospodarczy. Przyjmujemy zlecenia od wierzycieli, którzy mają problemy z ustaleniem lub wykryciem majątku dłużnika. Zbieramy materiały poświadczające nieuczciwe działania konkurencji. Pomagamy we wszelkiego rodzaju sprawach karnych i cywilnych. Dzięki profesjonalnemu sprzętowi i wieloletniemu doświadczeniu bezbłędnie namierzamy podsłuchy, urządzenia i programy szpiegujące. Oferujemy pełną gamę usług z zakresu informatyki śledczej.

Ponadto gwarantujemy profesjonalne doradztwo podczas każdej z prowadzonych przez nas spraw. Podpowiadamy, w jaki sposób wykorzystać zgromadzony materiał dowodowy i do jakich organów lub służb się z nim udać. Dzięki współpracy ze specjalistami i ekspertami z różnych dziedzin prawa, jesteśmy w stanie polecić Państwu najlepsze kancelarie adwokackie w regionie.

Wszelkie działania oraz podejmowane przez nas zlecenia objęte są tajemnicą służbową i szczegółowo raportowane. Cechuje nas dyskrecja, dlatego powierzając nam swoje sprawy, możecie czuć się pewnie. Nigdy nie zawodzimy naszych Klientów.